úvod      kontakt     servis      novinky       podrobné prospekty     metody sváření      Telwin        

Největší italský i evropský výrobce svařovací techniky, firma TELWIN S.p.A. sídlí ve městě Villaverla. Firma byla založena v roce 1963. Od vybudování nového závodu v letech 1990 - 1992 na ploše 120.000 m2 je výroba, skladování i expedice strojů a příslušenství maximálně automatizováno. Své výrobky vyváží firma Telwin téměř do celého světa.

V současné době vyrábí asi 200 typů strojů, svářečky na obalenou elektrodu, svařovací zdroje TIG, poloautomaty MIG, plasmové řezačky, stojanové bodovky, bodovací kleště, spottery pro autoklempíře, nabíječky akumulátorů a startovací zdroje. Stroje mají vysokou technickou úroveň a spolehlivost. Běžné je použití mikroprocesorů pro řízení parametrů a nejnovějších polovodičů ve zdrojích proudu.

Ke strojům dodává velký sortiment příslušenství a doplňků. Tento sortiment obsahuje asi 600 položek. Dodává také náhradní díly a to i ke starším výrobkům. Sortiment náhr. dílů obsahuje asi 4.000 položek. Výrobky splňují všechny evropské normy a Telwin je držitel certifikátu kvality ISO EN UNI 9001:2000