TIG Superior 251 DC HF je svářečka s mikroprocesorovým řízením určená pro profesionální svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře argonu a pro svařování všemi typy obalených elektrod. Stejnosměrným proudem svařuje běžnou ocel a nerezovou ocel, nikl, měd, titan a slitiny těchto kovů.

Moderní invertní zdroj stejnosměrného konstantního a pulsního svařovacího proudu má mikroprocesorové řízení, které zajišťuje výbornou kvalitu svařovacího proudu v celém rozsahu výkonu. Zdroj má sníženou energetickou náročnost, protože průběžně vyřazuje z provozu momentálně nepotřebná vnitřní zařízení. Mikroprocesor umožňuje snadné nastavení a regulaci svařovacích parametrů. Každou hodnotu je možné upravit podle individuální potřeby. Funkce EASY PULSE navíc umožňuje využívat svářečku i méně zkušeným svářečům.

Ovládání pracovních funkcí pomocí mikrotlačítek a prosvětlených kontrolek je přehledné a snadné. Vše se nastavuje jediným digitálním knoflíkem, nastavené hodnoty se zobrazují na digitálním displeji. Řízení má všechny funkce potřebné pro profesionální sváření metodou TIG a obalenými elektrodami. Volbu metody sváření TIG DC, MMA. Výběr svařovacích proudů - konstantní / pulsní proud, nahřívací proud, doběhový proud, bodovací proud a sváření dvěmi úrovněmi proudu bez přerušení sváru. Nastavení postupného náběhu proudu po zapálení oblouku a poklesu proudu při ukončení sváření. Volbu způsobu zapálení oblouku - vysokou frekvencí / zkratem. Volbu režimu spínání tlačítka hořáku.

  technická data  TIG Superior 251 DC
  svařovací proud   10 - 250 A
  režim TIG   svařování v ochranné atmosféře
  režim MMA   svařování obalenou elektrodou
  zdroj proudu   střídač - transformátor - usměrňovač
  výstupní proud   stejnosměrný - konstantní / pulsní
  regulace proudu   digitální
  třída ochrany   IP 23
  vstupní napětí   400 V (+/- 15%)
  doporučený jistič   10 A
  výkon max.   7,5 kW
  výkon 60%   3,3 kW
  zatížení (při 40st.C)   115 A / 60%
  rozměry dxšxv   41x17x34 cm
  váha   11,3 kg
  zásuvka svař. hořáku   EU 50
  doporučený hořák TIG   SR 26 chlazený plynem