Dílenská plasmová řezačka Enterprise 160 HF má klasický zdroj proudu a mikroprocesorové řízení. Její určení se mění podle typu použitého hořáku. S hořákem P50 je vhodná pro přesné ruční řezání slabších materiálů. S ručním hořákem P150 je vhodná pro hrubou přípravu materiálu, nebo šrotování. Se strojním hořákem P150 chlazeným vzduchem je možné plasmovou řezačku připojit k jakémukoliv pálícímu automatu, nebo portálovému stroji a používat pro přesné automatizované řezání při výrobě dílů.

Řezačka je v robusní skříni na čtyřkolém podvozku. Na čelním panelu je konektor pro připojení hořáků. Zdroj má elektronickou regulaci řezacího proudu. Zapalování řezacího paprsku je vysokofrekvenční. Mikroprocesor kontroluje vstupní napětí, řídí a kontroluje stabilitu řezacího proudu a ostatní funkce. Kontrolní obvody chrání zdroj proti tepelnému přetížení a hořák proti nízkému tlaku vzduchu a zkratu. Ochranné obvody chrání obsluhu řezačky proti úrazu el. proudem při výměně spotřebních dílů hořáku. Režim pro řezání děrovaného plechu vyřazuje automatické zhasnutí řez. paprsku po ukončení řezu.

Pro řezání se používají hořáky dvou typů v délkách 6 - 12 m. Hořáky se připojují pomocí konektoru, který umožňuje jejich snadnou výměnu. Pro přesné ruční řezání slabých plechů (do 8 mm) se používá hořák P50, kterým je možné řezat v přímém kontaktu trysky s materiálem. Pro ruční řezání při výrobě, přípravě materiálu, nebo šrotování se používá ruční hořák P150. Pro automatizované řezání se používá strojní hořák P150 chlazený vzduchem, který je možné připojit ke každámu řezacímu automatu.


  technická data  Plasma Enterprise 160 HF
  řezací proud   20 - 160 A
  maximální řez   45 mm - ocel
  zdroj proudu   transformátor - řízený usměrňovač
  výstupní proud   stejnosměrný
  regulace proudu   plynulá elektronická
  zapalování oblouku   vysokofrekvenční
  třída ochrany   IP 23
  vstupní napětí   400 V
  doporučený jistič   25 A
  výkon max.   25 kW
  maximální proud   160 A
  zatížení 40 %   160 A
  zatížení 60 %   122 A
  rozměry dxšxv   84x45x80 cm
  váha   123 kg
  hořák - vzduch   P 50 ruční - 120 l/min./ 4,5 baru
  hořák - vzduch   P150 ruční/strojní - 200 l/min./ 5,0 baru