Technomig 210 je svářečka z nové generace invertních poloautomatů MIG s mikroprocesorovým řízením. Předností svářečky je velmi snadná obsluha. Po zadání základních parametrů sváru (typ materiálu, průměr drátu a typ ochr. plynu) nastaví mikroprocesor správné parametry v celém rozsahu výkonu. Při práci se výkon reguluje podle síly svařovaného materiálu pouze jediným knoflíkem .

LCD displej na čelním panelu zobrazuje všechny potřebné informace. Typ a sílu materiálu, průměr drátu, druh ochranného plynu, rychlost posuvu drátu, svařovací proud, svařovací napětí a další údaje. Synergický (součinný) režim umožňuje svařování běžných ocelí, nerez ocelí, slitin hliníku a sváření (pájení) mosazným drátem např. pozinkovaných plechů. Ocel je možné svařovat také trubičkovým drátem, bez použití ochranného plynu. V manuálním režimu se nastavuje svařovací napětí a rychlost posuvu ručně, jako u klasické svářečky MIG.

Svářečka je v kompaktním přenosném provedení, zdroj proudu a podavač s cívkou drátu jsou v jedné skříni. Moderní invertní zdroj chlazený ventilátorem dává velmi stabilní svařovací proud v celém rozsahu výkonu. Dvoukladkový podavač drátu je na 5 kg cívky drátu. Svařovací hořák libovolného typu se připojuje pomocí EURO konektoru. Svářečku je možné doplnit o praktický přepravní vozík na svářečku a láhev plynu.

  technická data   Technomig 210
  svařovací proud   20 - 200 A
  režim MIG   svařování drátem v ochranné atmosféře
  režim FLUX   svařování trubičkovým drátem bez plynu
  regulace parametrů   plynulá - synergická
  zdroj proudu   střídač - usměrňovač
  výstupní proud   stejnosměrný - konstantní
  typ podavače   dvoukladkový
  cívka drátu   5kg / 200 mm
  třída ochrany   IP 23
  vstupní napětí   230 V
  jistič   16 A
  výkon 60%   2,5 kW
  výkon max.   5,0 kW
  proud max.   200 A
  zatížení (při 40st.C)   60% / 100 A
  rozměry dxšxv   46x24x36 cm
  váha   12 kg
  průměr drátu   0,6 - 1,0 mm
  vhodný typ hořáků   15 EURO