Technomig 215 a Electromig 220 jsou moderní invertní poloautomaty MIG s mikroprocesorovým řízením. Svařují metodami MIG, TIG a MMA. Jejich předností je velmi snadná obsluha. Po zadání základních parametrů sváru (typ materiálu, průměr drátu a typ ochr. plynu) nastaví mikroprocesor správné parametry v celém rozsahu výkonu. Při práci se výkon reguluje podle síly svařovaného materiálu pouze jediným knoflíkem .

LCD displej na čelním panelu zobrazuje všechny potřebné informace. Typ a sílu materiálu, průměr drátu, druh ochranného plynu, rychlost posuvu drátu, svařovací proud, svařovací napětí a další údaje. Synergický (součinný) režim umožňuje svařování běžných ocelí, nerez ocelí, slitin hliníku a sváření (pájení) mosazným drátem např. pozinkovaných plechů. Ocel je možné svařovat také trubičkovým drátem, bez použití ochranného plynu. Program ATC (omezení teploty sváru) se automaticky aktivuje u materiálu slabšího než 1,5 mm. Program ATC slouží k usnadnění sváření slabých plechů, kdy potlačuje deformace a také k vyváření mezer. V manuálním režimu se nastavuje svařovací napětí a rychlost posuvu drátu ručně, jako u klasické svářečky MIG.

Svářečka je v kompaktním přenosném provedení, zdroj proudu a podavač s cívkou drátu jsou v jedné skříni. Moderní invertní zdroj chlazený ventilátorem dává velmi stabilní svařovací proud v celém rozsahu výkonu. Dvoukladkový podavač drátu je na 15 kg cívky drátu. Svařovací hořák libovolného typu se připojuje pomocí EURO konektoru. Svářečku je možné doplnit o praktický přepravní vozík na svářečku a láhev plynu.

technická dataTechnomig 215Electromig 220
svařovací proud 20 - 220 A 20 - 230 A
režim MIG svařování drátem v ochranné atmosféře
režim MIG ATC   svařování slabých materiálů < 1.5 mm
režim FLUX   svařování trubičkovým drátem bez plynu
režim TIG   svařování wolframovou elektrodou
režim MMA   svařování obalenými elektrodami
regulace parametrů plynulá - synergická
zdroj proudu střídač - usměrňovač
výstupní proud stejnosměrný - konstantní
typ podavače dvoukladkový
cívka drátu 15 kg
třída ochrany IP 23
vstupní napětí 230 V 400 V
jistič 16 A 10 A
výkon max. 5,0 kW 5,8 kW
proud max. 220 A 230 A
zatížení (při 40st.C) 60% / 100 A 60% / 105 A
rozměry dxšxv 62x26x49 cm 62x26x49 cm
váha 22 kg 23 kg
průměr drátu 0,6 - 1,0 mm 0,6 - 1,0 mm
typy hořáku Euro 15 Euro 15