Digital Car Spotter 5500 je vícefunkční jednostranná bodovka s digitálním řízením pracovních funkcí a výkonu. Je určená pro profesionální autoklempíře na precizní a šetrné opravy poškozených ocelových karoserií. Dodává se s jednostrannou bodovací pistolí, vytahovacím kladivem a základní sadou pro bodování dílů. Bodovku je možné doplnit o "C" kleště na bodování lemů, rovnací přípravky, vozík a další příslušenství.

Zdroj má tyristorovou regulaci výkonu a mikroprocesorové řízení funkcí. Ovládání je velmi snadné. Pracovní funkce se volí tlačítky na čelním digitálním panelu, kde jsou zobrazeny pracovní hodnoty. Bodovací pistole má výměnné nástavce (elektrody) na bodování plechu, pro naváření dílů potřebných na rovnání vytahovacím kladivem a nástavce na naváření šroubů pro rovnání rámem, nebo montáž doplňků.


Bodování plechů a navařování dílů je možné na kterémkoli místě karoserie, bez ohledu na to, jestli je pod místem sváru výztuha. Na vrchní (přístupnou) plochu se pomocí svěrky připevní zemnící kabel. Pistole se přiloží na místo, stiskne se spínač a potřebný díl je přivařen. Nástavce pro naváření hřebíků, šroubů a podložek mají magnety, které díly přidržují v nástavci v každé poloze. Vytahovací kladivo má výměnné nástavce na uchycení různých dílů a posuvné závaží kterým se deformace vyrovnávají. Pro rovnání se používají také rovnací zařízení (vytahovací rámy a háky), které umožňují přesnější vytahování plechu.


  technická data  Digital Car Spotter 5500
  pracovní režim   jednostranné naváření dílů
  zdroj proudu   transformátor - tyristor
  regulace výkonu   elektronická
  třída ochrany   IP 22
  vstupní napětí   400 V
  doporučený jistič   16 A
  max. výkon   11 kW
  50% výkon   2 kW
  max. proud   3000 A
  dovolené zatížení   3 %
  plech jednostranně   0,8 + 0,8 mm
  plech oboustranně   1,2 + 1,2 mm
  rozměry dxšxv   39x26x23 cm
  váha   26 kg
  poznámka   jednostranné bodování se nesmí použít na nosné díly karoserie