Digital Puller 5500 je vícefunkční jednostranná bodovka s digitálním řízením pracovních funkcí a výkonu. Je určená pro profesionální autoklempíře na precizní a šetrné opravy poškozených ocelových karoserií. Dodává se s jednostrannou bodovací pistolí, vytahovacím kladivem a svěrkou na bodování podložek. Bodovku je možné doplnit o další elektrody, navařovací díly, rovnací přípravky, nebo manipulační vozík.

Zdroj má tyristorovou regulaci výkonu a mikroprocesorové řízení funkcí. Ovládání je velmi snadné. Pracovní funkce se volí tlačítky na čelním digitálním panelu, kde jsou zobrazeny pracovní hodnoty. Bodovací pistole má výměnné nástavce (elektrody) na bodování plechu, pro naváření dílů potřebných na rovnání vytahovacím kladivem a nástavce na naváření šroubů pro rovnání rámem, nebo montáž doplňků.


Bodování plechů a navařování dílů je možné na kterémkoli místě karoserie, bez ohledu na to, jestli je pod místem sváru výztuha. Na vrchní (přístupnou) plochu se pomocí svěrky připevní zemnící kabel. Pistole se přiloží na místo, stiskne se spínač a potřebný díl je přivařen. Nástavce pro naváření hřebíků, šroubů a podložek mají magnety, které díly přidržují v nástavci v každé poloze. Vytahovací kladivo má výměnné nástavce na uchycení různých dílů a posuvné závaží kterým se deformace vyrovnávají. Pro rovnání se používají také rovnací zařízení (vytahovací rámy a háky), které umožňují přesnější vytahování plechu.


technická dataDigital Puller 5500Digital Puller 5500
vstupní napětí 230 V 400 V
doporučený jistič 16 A 10 A
pracovní režim jednostranné naváření dílů
zdroj proudu transformátor - tyristor
regulace výkonu elektronická
třída ochrany IP 22
max. výkon 11 kW
50% výkon 1,8 kW
max. proud 2500 A
dovolené zatížení 1,3 %
rozměry dxšxv 39x26x23 cm
váha 25 kg
poznámka jednostranné bodování se nesmí použít na nosné díly karoserie