Kondenzátorová bodovka AluCar 5100 s elektronickým řízením a jednostrannou bodovací pistolí je určená pro bodování hliníkových čepů při rovnávání hliníkových karoserií aut a pro bodování šroubů na libovolně silný materiál z hliníku, oceli, nerez oceli, pozinkované oceli a mědi při výrobě vzduchotechniky, dopravních značek a reklamních cedulí, pro naváření šroubů na konstrukce při montáži elektrických rozvodů a pod.

Bodování je velmi snadné. Pistole s nasazeným šroubem se přiloží na místo sváru a stiskne se spínač. Silný výboj několika tisíc ampér roztaví materiál do hloubky přibližně 0,2 mm a šroub pevně přivaří. Výboj proudu trvá pouze 1-3 milisekundy, proto u slabých plechů nedojde k poškození spodní strany.


Schopnost bodovky navařit šroub i na slabý hliníkový plech se využívá při opravách karoserií aut. Vyrovnávání zdeformované plochy hliníkové karoserie se provádí pomocí vytahovacích přípravků. Např. rámu s nastavitelnými opěrkami, které umožní umístit rám i na zdeformovanou část karoserie. Na rámu je posuvný zdvihák s jemným zdvihem. Háčky zdviháku se zavěsí na oka, která jsou našroubovaná na nabodovaných šroubech a za ně se nerovnosti karoserie vytahují do potřebné úrovně.


  technická data  ALU Car 5100
  pracovní režim   kondenzátorové jednostranné naváření dílů
  zdroj proudu   transformátor - usměrňovač - kondenzátor
  výstupní proud   stejnosměrný
  regulace výkonu   elektronická
  třída ochrany   IP 23
  vstupní napětí   230 V
  doporučený jistič   10 A
  trvání pulsu   1 - 3 ms
  max. kapacita   19500 mF
  max. výkon   0,1 kW
  dovolené zatížení   7 pulsů / 1 min.
  bodované čepy / šrouby   Ø 3 - 4 mm
  rozměry dxšxv   43x17x29 cm
  váha   15 kg